Skety

29. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.loopjazzclub.cz/
Místo
The Loop Jazz Club Hostivař
Weilova 1144/2, Praha
zobrazit na mapě

Vokální sextet Skety tvoří šest mladých českých zpěváků a významně na sebe upozorňuje již od roku 2014. Na letošním festivalu Prague Proms předvede soubor průřez svým repertoárem, který prezentuje převážně autorské skladby ovlivněné jazzem, ale také osobité úpravy světových jazzových skladeb. Jejich písně beze slov i improvizace hraničí s tradičními žánry. Skupina používá nejen klasických vokálních postupů, ale využívá i beatbox, looping a digitální úpravu hlasů. Do mysli posluchačů se formace výrazně zapsala hitem Alkoholická, který nazpívala s hostem Vojtěchem Dykem.

„Všichni máme hodně rádi jazz a od toho se všechno odvíjí. Když zní původní skladba třeba trochu popově, vezme ji do parády Petr Wajsar a najednou je z toho jazz. Nebojíme se udělat starší popovou písničku nebo jazzový standard,“ řekla pro Český rozhlas členka sextetu Skety, zpěvačka Veronika Vítová.

Posluchači se tentokrát mohou těšit v pražském hudebním klubu The Loop Jazz Club na skladby členů souboru Petra Wajsara, Veroniky Vítové a Alice Bauer. Nebudou chybět ani originální aranže skvělých autorů jako jsou Slim and Slam, George Gershwin nebo Dorothy Fields.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články