Skrytý svět mytických bytostí Starého Města

27. 4. 2024 09:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.obecnidum.cz
Místo
Obecní dům - u sloupu s hodinami před Prašnou bránou a před Obecním domem
náměstí Republiky 5, Praha
zobrazit na mapě

Věděli jste, že ulice města sdílíme s mnoha tajemnými bytostmi – pohádkovými vílami, jednorožci i draky, kteří vypadají jakoby vystoupili ze světa Harryho Pottera? Účastníci se budou moci vydat do srdce Starého Města a pozvednout svůj pohled o trochu výše než obvykle. Spatří poutavé kamenné detaily na fasádách starobylých domů, které je vtáhnou do středověkého duchovního univerza. Nahlédnou známé pražské ulice a domy novýma očima a odhalí významy skryté v symbolice domovních znamení a architektonických článků. Průvodkyně prozradí například, kdo byli Zelení muži, který královský rod odvozoval svůj původ od víly Meluzíny nebo jaký význam mají ledňáčci vyobrazení na věžích Karlova mostu.

Průvodcem na komentované vycházce je Dagmar Winklerová. Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místo setkání je u sloupu s hodinami před Prašnou bránou a před Obecním domem (GPS souřadnice 50.087309, 14.428191).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 90 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články