Šlechtici noci –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Dracula a jiné bestie

18. 5. 2024 - 28. 10. 2024, Brno

Typ akce
Výstava
web
https://www.hrad-veveri.cz/cs
Místo
Hrad Veveří - Anglický trakt hradu
664 71 Veverská Bítýška, Brno
zobrazit na mapě

Přes den spí, v noci ožívají. Řeč není o nikom jiném, než o bytostech, které jsou živy krví. Tzv. nemrtví, bývají označováni také jako upíři. Moderní představa aristokratického upíra vychází ze západoevropské literatury 19. století –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ z povídky J. Polidoriho The Vampyre a románu B. Stokera Dracula.

Hrabě Dracula a jeho početný dvůr, složený z historických osobností z českého a evropského prostoru od středověku po začátek 20. století, se představí návštěvníkům na státním hradě Veveří.

Speciálně vyrobené figuríny znázorňují např. nejvyššího zemského sudího Půtu Švihovského z Rýzmberka, Karlštejnskou paní Kateřinu z Komárova, Čachtickou paní Alžbětu Bathory, uherskou šlechtičnu Annu Rosinu Listhius, velkolosinského čarodějnického inkvizitora Bobliga z Edelstadtu, českokrumlovskou kněžnu Eleonoru Amálii ze Schwarzenbergu a mnohé další postavy, s jejichž krvelačnými praktikami se na výstavě návštěvníci seznámí. Zážitek umocní i oživlé obrazy využívající nejmodernější technologie. Putovní výstava má popularizačně-naučný charakter.

Výstava je k vidění v termínech:

    1. květen – 30. červen 2024
    1. červenec – 1. září 2024
    1. září – 28. říjen 2024

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články