Smíchovský hřbitov Malvazinky

15. 6. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Hřbitov Malvazinky - před hlavní branou
U Smíchovského hřbitova 1, Praha
zobrazit na mapě

Smíchovský hřbitov Malvazinky s Prahou s očima dokořán.

Smíchovský hřbitov byl založen roku 1876 na zakoupených pozemcích usedlosti Malvazinka. Vznikl podle architektonického plánu Antonína Barvitia. První pohřeb se uskutečnil 31. prosince 1876. Dnes je čtvrtým největším pražským hřbitovem.

Mezi nejvýznamnější osobnosti, jejichž hroby zde můžeme najít, patří spisovatel a novinář Jakub Arbes, lékař a objevitel krevních skupin Jan Janský, gymnasta a olympijský vítěz ve cvičení na kruzích z roku 1936 v Berlíně Alois Hudec. Z herců lze najít hrob Antonie Nedošinské, Ference Futuristy a jeho bratra Emana Fialy. Legendární film šedesátých let Markéta Lazarová připomene hrob režiséra Františka Vláčila. Určitě upoutá jméno paleoantropologa Emanuela Vlčka, jehož rukama prošly kosterní pozůstatky Přemyslovců i Lucemburků. Miloš Šolle je připomínán s archeologickými vykopávkami Staré Kouřimi. Na vycházce účastníky čeká i řada dalších zajímavých jmen umělců včetně posledních pohřbených Karla Gotta a Evy Pilarové.

Praktické informace:

  • Sraz: před hlavní branou hřbitova v ulici U Smíchovského hřbitova 1
  • Délka: přibližně 2,5 hodiny (cca 2 km)
  • Ukončení vycházky: v dosahu zastávky autobusu 137 Urbanova (jede do zastávky Na Knížecí, stanice metra B Anděl)
  • Průvodce: Stanislava Micková
  • Zvýhodněné vstupné 200 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let 30 Kč.
  • Vycházka se koná za každého počasí.
  • Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace, není-li kapacita vycházky naplněna. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články