Snackthief (křest alba) + buchty/nouze + fall & fell

27. 6. 2024 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://www.alterna.cz
Místo
Klub Alterna
Kounicova 48, Brno
zobrazit na mapě

V červnu 2024 kapele Snackthief vyjde nové album Misery, které pokřtí v Klubu Alterna 27. června. Dále vystoupí buchty/nouze a fall & fell.

Snackthief je retrospektivní špinavý indie rock s občasnými prvky hardcore. Snackthief odkazují hlavně na kapely takzvané midwest emo scény devadesátých let jako byly Cap'n Jazz, The Promise Ring, The Get Up Kids nebo Cursive. Pod nánosem zdánlivého „bordelu“ se skrývají křehké, smutné melodie, s náležitým patosem věnované všem outsiderům.

Ve zvuku a aranžíchkapely buchty/nouze je cítit cosi naivního i znepokojivého zároveň. Kytára Kvanovské (Kvan z Tilikum, často viděn na baru v NOXu, člen ostavské DIY scény) hlučnosti se střídá s cinkavějšími vlnami a jemnými pasážemi, kdy éterem letí téměř dětsky nevinné vokály Lin Wojnarove (provozácka dramaturgině a produkční, DJka, Gin&Platonic) a Beáty Majtanové (hudební entuziastka, recitátorka). Rytmus jistí Tomáš Kotásek z At Bona Fide.

Hudba plná melodií, která nepřestává překvapovat; i tak by se dala shrnout kapela fall & fell pocházející z nedalekého Slavičína. Hrají stylový indie rock připomínající kapely z US a kanadské indie scény jako například Broken Social Scene nebo Modest Mouse. V jejich zvuku se odráží jejich energie a vášeň pro tvorbu, ve které kombinují melancholické instrumentální pasáže s chytlavými refrény.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články