Sophie Ellis-Bextor + support: Holiday Sidewinder

15. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor vystoupí 15. 3. 2024 od 19:30 v pražském klubu Palác Akropolis. Jako support se představí také australská indiepopová hudebnice Holiday Sidewinder.

O jejím největším hitu není pochyb, britská popová zpěvačka Sophie Ellis-Bextor ale rozhodně není hvězdou, která by se „spokojeně vyhřívala ve slávě jednoho songu“. Autorka písně Murder on the Dancefloor letos vydala sedmou studiovou desku Hana, zahrála na hlavním podiu festivalu Glastonbury (na kterém se téhož dne loučil Elton John) a album teď přijede premiérově představit do Prahy.

Album Hana svým jménem odkazuje k Japonsku a květům sakur a je třetí společnou deskou vzniklou v tandemu s hudebníkem Edem Harcourtem. Po deskách Wonderlust (inspirované východní Evropou) a Familia (na níž se vydala do Latinské Ameriky) se zpěvačka inspirovala cestami do východní Asie i tamní kulturou. Poslední roky byly pro britskou hudebnici vůbec nejpilnější – během pandemie Ellis-Bextor udržovala blízký kontakt s fanoušky díky streamům Kitchen Disco (ve kterých vystupovali i její manžel a pět synů), nedávno vydala svou první kuchařku.

Oproti původnímu plánu nahrát desku plnou synťákového electropopu se Hana nakonec odchýlila do mnoha směrů, například skladbu Until the Wheels Fall Off inspiroval dopis, který po své smrti zanechal zpěvaččin otec. „Je to procítěná a nevyzpytatelná deska, v jeden moment epická, jindy jako barvotiskový obrázek,“ říká o desce její producent Harcourt.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články