Sportfilm festival Liberec 2024

3. 10. 2024 - 6. 10. 2024, Liberec

Typ akce
Festival
Místo
Liberec – různá místa
, Liberec
zobrazit na mapě

Liberec, město sportu, hostí jako jediný v ČR mezinárodní festival sportovních filmů již 27. rokem. Divákům nabízí nejen atraktivní lokace a desítky filmových projekcí české i zahraniční tvorby, ale také výstavy, besedy, workshopy, umělecké ateliéry nebo konferenci na téma Mental Health.

Festival je soutěžní přehlídkou filmů na globální téma sport. Snímky představuje v dramaturgických sekcích s ohledem na cílové skupiny. Festivalový program je sestaven jako průřez filmů vybraných pro hodnocení odborné poroty. Do programu jsou zařazena i díla nesoutěžní jako retrospektivní vhled na sportovní tvorbu. Nově se v roce 2024 uskuteční hlavní program v Paláci Liebieg a slavnostní galavečer s předáváním cen nejúspěšnějším snímkům proběhne tradičně v Aule Technické univerzity. Záznam z tohoto večera je následně vysílán Českou televizí.

Během celého roku Sportfilm pořádá Festivalové ozvěny v krajských městech jako připomenutí těch nejúspěšnějších snímků z uplynulého ročníku. Nedílnou součástní celodenního programu jsou i výstavy a besedy s herci nebo sportovci. Sportfilm festival Liberec v posledních letech pravidelně sklízí i úspěchy na světovém finále World FITCS Challenge v Milaně a garantem festivalu je Mezinárodní olympijský výbor.

Cílem Sportfilm festivalu je prezentovat nejkvalitnější filmy jako motivační a edukační nástroj, zdůraznit význam této tvorby a podportovat ji. Filmy musí respektovat univerzální hodnoty spojující duševní a fyzický rozvoj, sport a společnost.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články