Stéphanie N'Duhirahe & Morgane Widmer: Masterclass

17. 2. 2024 - 18. 2. 2024, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Cirqueon Lab
Petrohradská 3, Praha
zobrazit na mapě

Stéphanie a Morgane se věnují akrobacii na laně více než 20 let. Od té doby rozvinuly svůj výzkum, ve které se zaměřily mimo jiné na duet na laně. Zkoumají také zcela nové způsoby lezení, nošení a vzájemného držení. Vždy toužily předávat své znalosti dál. Proto se rozhodly uspořádat masterclass, ve které se z různých úhlů pohledu zaměří právě na vývoj duetu na laně.

Co účastníky čeká?

  • Zkoumání na zemi inspirované kontaktním tancem a akrobatickými pohyby: Jak se nosit a jak se držet. To vše s cílem přenést zkoumané prvky do vzduchu.
  • Zkoumání ve vzduchu se přibližuje různým prvkům výzkumu, zejména: Způsoby lezení ve dvojici, polohy pro udržení váhy druhé osoby, možnosti pohybu na laně, když je lano napnuté, vyčkávací polohy ve vzduchu, různé protizávaží a rovnováhy, možnosti, jak rozvíjet nové způsoby, jak být dva nebo více na laně.

Cílem workshopu je také to, aby si každý účastník vytvořil vlastní řeč těla s fyzickým materiálem, který získal během masterclass. Poslední hodina masterclass bude jam session, která může být na přání účastníků otevřena veřejnosti. Masterclass je určena lidem, kteří již cvičili na laně nebo šále a jsou na pokročilé úrovni – účastníci musí být otevřeni práci ve skupině a s různými lidmi. Workshop se uskuteční v anglickém jazyce.

Cie Pieds Perchés
Česko-švýcarský soubor Cie Pieds Perchés tvoří performerky Morgane Widmer, Stéphanie N'Duhirahe a hudebník Roman Džačár. Ve svých představeních se zaměřují na aktuální společenská témata, která přibližují z pohledu humoru, tance a vzdušné akrobacie. Soubor založily v roce 2009 dvě švýcarské umělkyně Morgane Widmer a Stéphanie N'Duhirahe, které se znají odjakživa. V mládí spolu ve Švýcarsku objevily cirkusové umění, zejména vzdušné lano, které se stalo jejich oblíbeným vyjadřovacím prostředkem. V posledních letech se ve své práci zaměřují na transformaci a inovativní využití techniky vzdušného lana a na rozvoj site specific projektů, v nichž se mísí cirkus, fyzické divadlo a vizuální umění.

Workshop se bude konat 17. a 18. února, každý den od 10:00–14:00.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články