Sváteční adventní koncert Blue Romantic Cimbal

25. 11. 2023 17:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.emauzy.cz/
Místo
Emauzské opatství
Vyšehradská 49, Praha
zobrazit na mapě

Blue Cimbal (Roman Veverka jako primáš a vedoucí osobnost) je pop-rockové uskupení hudebníků, jež přináší svým hraním radost z hudby v jejích různých podobách a žánrech, s exkluzivně vytvořenými aranžemi. Jde o propojení světové hudby lidové, která se posléze dostává do přesahu hudby tak zvaných "hitovek" tedy rockové, filmové, muzikálové atd. (stará francouzská hudba, přes moravské motivy až k U2, Stingovi, Pink Floyd, Leonardu Cohenovi aj.

Vlastní aranže pop-rockového hraní s určitým nábojem právě lidové hudby se propisuje ve všech skladbách. Nedílnou součástí vystoupení je i nádherná vizuální atmosféra, na kterou se hodně dbá - skrze "modrou světelnou kulisu".

Blue Cimbal jako samotný hudební nástroj je první elektrifikovaný, speciálně snímaný cimbál, jehož tóny se mísí s elektronickými efekty, které přináší nové zvukové možnosti tak, jako např. u elektronického piana, či kytary. Diváci budou zasažení poslechem ne jednoho nástroje, ale hned tří až čtyř. To tento unikátní nástroj dokáže.

Koncert Blue Romantic Cimbal, který rozehraje Roman Veverka, dává vyniknout intimní poloze ve spojení hlasu a specifických možností cimbálu, které nejlépe vyzní v baladických písních. Tento projekt je zajímavý tím, že průvodní slovo Vás zavede k hudbě, jako spojovacímu prvku všech žánrů, kde vždy vykrystalizuje spojení a vnímání posluchač, hudba, atmosféra.

Na modrý cimbál hraje Roman Veverka, který má i brilantně sestavené slovo pro posluchače, kterým fundovaně ozřejmí veškeré taje nástroje. Samozřejmě dojde i na dotazy posluchačů. Po koncertu následuje autogramiáda a prodej CD nosičů. Koncert vznikl jako úvodní koncert k cyklu Modrých koncertů, které produkuje Agentura Andante v roce 2024 v různých podobách po celé republice.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články