The Animals & Friends + Creedence Clearwater Revived + Flamengo

28. 1. 2025 18:00, Ostrava

Typ akce
Koncert
web
http://www.dolnioblastvitkovice.cz/
Místo
Multifunkční aula Gong
Ruská 2993, Ostrava
zobrazit na mapě

Na leden 2025 připravuje agentura Brnokoncert jedinečný koncert, kde se spojí trojice skutečných legend. V jeden večer na podiu vystoupí pokračovatelé slavných The Animals – skupina The Animals and Friends a Creedence Clearwater Revived, kteří šíří odkaz bandu Johna Fogertyho Creedence Clearwater Revival. Tyto vzácné zahraniční hosty podpoří jedna z nejvýznamnějších rockových skupin české historie – kapela Flamengo.

The Animals je původně rhythm & blues a rocková kapela z 60. let. Zřejmě nejstylovější britská skupina vznikla jako Alan Price Combo v Newcastelu, kde hrávala pravidelně každou sobotu v nabitém Downbeat Clubu. Poté, co na post zpěváka nastoupil Eric Burdon, přesídlili do honosnějšího klubu A-Go-Go a začátkem roku 1964 změnili jméno na The Animals. Pak vystupovali v klubech v Londýně a okolí. Mnoho hitů kapely obsadilo přední místa anglické i americké hitparády. Po dvou albech The Animals a Animals Track – Alan Price soubor v květnu 1965 opustil. Od roku 2003 koncertuje formace pod názvem The Animals and Friends a tvoří ji spoluzakladatel původního bandu John Steel, kterého doplňuje Danny Handley, Roberto Ruiz a Barney Williams. Naživo zazní (nejen) písně jako The House of the Rising Sun či Don’t Let Me Be Misunderstood, které skupině řazené vedle Beatles či Rolling Stones mezi klenoty britské hudby přinesly celosvětový věhlas.

Britská formace Creedence Clearwater Revived se v Čechách těší velké popularitě a pravidelně zde koncertuje. Jejich vystoupení přenesou diváky do času festivalu Woodstock, tedy do doby, kdy existoval původní band Creedence Clearwater Revival. Jeho sestavu tvořili kytarista a textař John Forgety, kytarista Tom Fogerty, baskytarista Stu Cook a bubeník Doug Clifford, byli považováni za zakladatele takzvaného jižanského rocku (hlavní ikona jsou dodnes ZZ Top, mezi hlavní představitele patří Johnny Winter, Lynyrd Skynyrd, Kid Rock, Allman Brothers Band a Steve Ray Vaughan), dnes již však nekoncertují. Na koncertu zazní v nejlepším živém podání všechny velké hity CCR, mezi které patří Have You Ever Seen The Rain, Fortunate Son, Bad Moon Rising, Proud Mary, Green River, Looking At My Back Door, Who´ll stop the rain, Suzie Q a I Put a Spell On You.

Česká kapela Flamengo se do hudební historie nesmazatelně zapsala albem Kuře v hodinkách (1972), které je dle mnohých kritiků nejlepším rockovým albem všech dob u nás. Patří k nejvýznamnějším tuzemským skupinám vedle E.T.C. Vladimíra Mišíka a Framus 5 Michala Prokopa. Obsazení kapely v současnosti tvoří Pavel Fořt (kytara), Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna, vokály).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články