The Mirror

26. 4. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.jatka78.cz/
Místo
Jatka78 - Velký sál
Bubenské nábřeží 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Umělci z australského souboru společně s režisérem Darcym Grantem zkoumají koncept zábavy prostřednictvím jazyka současného cirkusu a divadla a ptají se, co je pro moderního člověka zábavné.

Co chceme ukazovat světu? A je to něco, co chtějí ostatní vidět? Co znamená autenticita, zejména v době všudypřítomných obrazovek a neustálé sebeprezentace?

Tanec a akrobacie na vysoké úrovni jsou doplněny inovativním designem, který využívá LED stěnu, kamery a selfie tyče. Za doprovodu elektronické hudby a popových mashupů hudebníka Ekrema Eliho Phoenixe se umělci vydávají na expresivní a hravou cestu hledání „pravého“ já. Světová premiéra proběhla v srpnu 2022 v berlínském Chamäleon Theatre, pro který Cirk La Putyka dříve na míru vytvořil představení Roots (2016) a Memories of Fools (2019). Obě show v Berlíně hostovaly půl roku a následně byly uváděny na Jatkách78. Company Gravity & Other Myths vznikla v australském Adelaide v roce 2009. Od té doby vytvořila šest ceněných představení, se kterými vystupovala v 34 zemích. Za svou tvorbu pravidelně získává ocenění a patří k předním světovým souborům nového cirkusu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články