The Shape of Jazz to Come + Horse Orchestra

11. 10. 2024 19:00, Hradec Králové

Typ akce
Koncert
web
https://www.biocentral.cz/cz
Místo
Bio Central
tř. Karla IV. 774, Hradec Králové
zobrazit na mapě

The Shape of Jazz to Come a Horse Orchestra vystoupí v královehradeckém Bio Central 11. října od 19:00 v rámci festivalu Jazz Goes to Town 2024.

Čerstvé nápady.

V pátek nejprve bude uveden legendární český basista, poté bude představena letošní podoba již tradičního rezidenčního ansámblu. Dále vystoupí dánský orchestr představující zběsilou kombinaci jazzové tradice a čerstvého mladého přístupu. Den bude zakončen představiteli autentického elektrického blues.

Členové tradičního rezidenčního ansámblu festivalu Jazz Goes to Town společně nazkouší autorský repertoár, který představí v rámci večerního pátečního koncertu. V kapele letos bude hrát řecká saxofonistka a improvizátorka Niki Kokkolli, která již patří mezi nejzásadnější postavy řecké scény, polský skladatel a bubeník Szymon Gąsiorek, kterého si festivalový divák může pamatovat z vystoupení jeho projektu Pimpono Ensemble, renomovaný český basista Miloš Klápště známý například z kapel Anety Langerové, Beaty Hlavenkové, Doroty Barové, JWQ nebo Tryptych a dva talentovaní zástupci nejmladší generace – hradecký rodák, kytarista Jan Bára působící například v kapelách Rusty Cowboys a Tongu a saxofonista, žijící v Portugalsku, Jan Michálek, známý například z ansámblu Uthando.

Vystupující: Niki Kokkolli – saxofon, Szymon Gąsiorek – bicí, Miloš Klápště – kontrabas, Jan Bára – kytara, Jan Michálek – saxofon

Horse Orchestra je velmi specifickým souborem na moderní severské jazzové scéně. Členům kapely se daří spojovat části jazzové historie s moderními hudebními experimenty, které bourají bariéry. Ve vesmíru Horse Orchestra se klasické New Orleans 20. let setkává s freejazzem 60. let, stejně jako s hip hopem a soudobou vážnou hudbou a vše končí v originálním, postmoderním stylu, který nemá na severské jazzové scéně obdoby. Horse Orchestra tvoří sedm mladých hudebníků z Islandu, Švédska, Norska a Dánska. Kapela je svědectvím o nové generaci hudebníků, kteří ovládají svůj hudební historický odkaz a snaží se pomocí moderní jazzové hudby dosáhnout nových výšin. Pro Horse Orchestra je humor stejně důležitým prvkem jako instrumentální ekvilibristika a působivé kompozice.

Vystupující: Erik Kimestad – trubka, Ingimar Andersen – saxofon, Petter Hängsel – trombón, Kristian Tangvik – tuba, Jeppe Zeeberg – klavír, Nicolai Kaas Claesson – kontrabas, Rune Lohse – bicí

Line-up:

  • 19:00 The Shape of Jazz to Come – světová premiéra
  • 20:30 Horse Orchestra – česká premiéra

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články