The Vaccines + support: Teen Jesus and the Jean Teasers

24. 1. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.roxy.cz/
Místo
Roxy
Dlouhá 33, Praha
zobrazit na mapě

„Jsme jedna z nejlepších kapel, co můžete vidět naživo,“ tvrdí The Vaccines před pražskou premiérou.

Třináct let na scéně, pět vydaných alb a šesté na cestě, a přesto si londýnští The Vaccines v Praze ještě nezahráli. „Čirá energie, nakažlivý příval serotoninu, radost vidět naživo“, píše se o jejich koncertech. The Vaccines vystoupí 24. ledna 2024 v pražské Roxy. Před The Vaccines vystoupí australský girl band Teen Jesus and the Jean Teasers.

Chystaná šesté studiové album The Vaccines ponese název Pick-Up Full of Pink Carnations. „Je to deska o ztrátě. O tom, jak se se ztrátou vyrovnat – ne nutně truchlit, ale snažit se ji znovu pochopit,“ vysvětluje frontman Justin Young. Půjde o první nahrávku od odchodu zakládajícího člena a kytaristy Freddieho Cowana, který se stal otcem a na kapelu, se kterou zůstává v přátelském kontaktu, mu nezbylo dost času.

Kromě personálních změn je to poprvé, co kapela desku nahrávala bez podpory velkého vydavatelství. „Každý z nás do výroby nastrkal peníze, všichni jsme do toho investovali – a celé to byla vážně sranda.“ Volba producenta padla na Andrewa Wellse, který dříve spolupracoval s Ellie Goulding, Adamem Lambertem nebo Jasonem Mrazem. Společně nahráli rockové album, což je vzhledem k Wellsově popové historii paradoxní. „On na nás vyrůstal. Šel jsem s ním na pivo, kde mi vysvětlil, proč naši hudbu miluje, a jakou nahrávku by od nás chtěl slyšet. Jeho vize se mi líbila a všechno mi dávalo smysl,“ popisuje Young a dodává: „Každý track, co jsme nahráli, pro mě v jednu chvíli byl ten nejlepší.“ V Praze kapela vystoupí vůbec poprvé.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články