Thy Catafalque + The Answer Lies in the Black Void

30. 3. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Thy Catafalque jsou jedinečnou maďarskou avantgardní metalovou kapelou s kořeny v black metalu, která se zrodila v roce 1998. Přestože kapela vydala 11 alb a je hrdým členem soupisky Season Of Mist, až do roku 2022 nikdy nehrála živě. Nyní vyráží na své první turné, aby předvedli kvalitu experimentální maďarské scény. Doprovodí je holandsko-maďarští avantgardní doom metalisté The Answer Lies in the Black Void.

Thy Catafalque, neustále se vyvíjející a avantgardní hudební entita, představuje Alföld, metamorfní album, jehož kořeny sahají až k těžkým začátkům. Zatímco čerpá inspiraci z počátků projektu, jeho hlavní strůjce Tamás Kátai do něj vnáší moderní progresivní prvky a posouvá tak nahrávku za hranice konvenčního metalu. Alföld, popisované jako nejpřímočařejší a nejklasičtější extrémně metalové album v historii projektu, se zaměřuje na tradiční metal bez inovací a s potěšením ukazuje Kátaiův návrat ke starým myšlenkám. Název, který znamená Velké pláně, vzdává hold jeho rodišti Kátai v jihovýchodním Maďarsku.

Původně blackmetalová kapela Thy Catafalque se vyvinula do rozmanitých hudebních směrů a získala si příznivce díky albům jako Róka hasa Rádió (2009) a Rengeteg (2011). Přijali avantgardní metal a na albech jako Sgùrr (2015) a Naiv (2018) zkoumali nové zvukové možnosti. V roce 2021 se Thy Catafalque vrací s albem Vadak, což v maďarštině znamená Divocí. Album se zabývá tématy smrtelnosti, zdůrazňuje společnou křehkost člověka a zvířete a zkoumá životní instinkty a strach ze smrti. Se zvukem, který organicky roste a je ovlivněn širokou škálou zdrojů, zachycuje Vadak exotickou a divokou podstatu imaginativní cesty Thy Catafalque. Projekt vedený vizionářem nepřestává fascinovat metalové nadšence svým důvěrně známým, a přesto pokrokovým přístupem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články