Tmání

9. 6. 2024 15:00, Benešov

Typ akce
Ve měste
web
https://mudbenesov.cz/
Místo
MUD
Malé náměstí 74, Benešov
zobrazit na mapě

Šímova síň Muzea umění a designu Benešov se od 10. 4. do 9. 6. 2024 promění v promítací sál, kde budete mít příležitost zhlédnout ve speciálních VR brýlích interaktivní autobiografický animovaný film režiséra Ondřeje Moravce, výtvarnice Báry Anna Stejskalové a producentky Hany Blaha Šilarové, který sklízí úspěchy v Česku i v zahraničí. Světová premiéra filmu proběhla v roce 2022 na filmovém festivalu v Benátkách.

Tematická výtvarná instalace Tmání, nesoucí podtitul Vykřičte své vnitřní démony, využívá virtuální realitu k zobrazení autentických zážitků mladého člověka s depresí. První český VR film nominovaný do soutěže Český lev 2022 dává v unikátní instalaci skrze nové médium možnost nahlédnout, co se odehrává v hlavě člověka, který se vyrovnává se svými vnitřními démony. Spolu s hlavním hrdinou projde návštěvník interaktivním příběhem, v němž se je možné doslova dotknout hrdinova světa. Podat mu pomocnou ruku a společně s ním objevit i úlevnou sílu svého hlasu. Součástí výstavního projektu jsou i speciální edukační programy pro školy.

Přibližně 25 minutový animovaný film je možné vidět kdykoliv během otevírací doby muzea po zakoupení vstupenky. Promítáme ho vždy v celou hodinu, poslední projekce v 17.00. Kapacita jsou 4 místa na jeden časový slot.

Praktické informace:

  • Na VR projekci je nezbytné přijít včas.
  • Doporučený věk: 13+

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články