Tváře

15. 4. 2024 19:30, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://www.hadivadlo.cz/
Místo
HaDivadlo
Poštovská 8d, Brno
zobrazit na mapě

Autorská inscenace Tváře je o ženách, které zažívají situace vymykající se spravedlivému fungování společnosti. Skrze autentická svědectví se snaží osvětlit společenský problém a vyvolat diskuzi o důležitých tématech, jako je sociální spravedlnost a porušování lidských práv. V inscenaci jsou použity skutečné výpovědi osob, které zažily diskriminaci anebo se staly oběťmi trestných činů. Spouštěčem a inspirací pro realizaci inscenace byl nedávný útok na bratislavskou studentku.

Ženy čelí diskriminaci denně, ať už v pracovním nebo osobním životě. Tato inscenace nachází propojení mezi méně zřejmou formou diskriminace a násilím.

Tři herečky různé národnosti – Češka, Slovenka a Ukrajinka, vyrůstající v jiných podmínkách, představují tři různé pohledy na svět. Tyto tři herečky propůjčují své tváře příběhům žen. Základ inscenace tvoří tři nedávné, skutečné příběhy ze tří míst – z Bratislavy, z Brna a z Kyjeva. Tři příběhy násilí. Násilí, které může být nečekané, násilí, které se může odehrávat doma a násilí, jaké znají jenom ženy z okupovaného území. Všechny spojuje jedno – strach.

Kolik běžných každodenních událostí je omezených kvůli strachu o vlastní tělo? A proč jsou tedy ve společnosti brány zrovna ženy jako ty, které se nedokážou ovládat? Proč je muž definován jako „univerzální člověk“ – ale pokud je něco ženské, musí to být vždy specifikované? Není to náhodou jedna velká hra o moc?

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články