Unity in Motion

21. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

Unity in Motion uvede představení Paradoxical Bodies, Body Shelter, A Minute of Silence a Without Echo.

Paradoxical Bodies
V komplexní podstatě lidského těla hrají klíčovou roli adrenalin a endorfiny, které v harmonii definují fyziologické a emocionální procesy. Jsou to protagonisté probíhajícího vnitřního dramatu, v němž rovnováha a vzájemné působení těchto dvou hormonů hrají klíčovou roli. Inspirací pro Paradoxical Bodies byl původní duet Endless Talks s Ladjim Konem, kde se Yana rozhodla přenést ženský princip za hranice energie muže a ženy a propojit tak dvě odlišné kultury. Nový duet s Nikou Horiachou zobrazuje dvě zcela odlišné povahy a prožitky: endorfin a adrenalin. Přestože jsou obě ženy v souladu, mohou být zároveň velmi odlišné.

Body Shelter
Intimní sólo Body Shelter zkoumá hluboký strach, který v sobě mnoho lidí nosí, ale málokdo v sobě najde odvahu ho sdílet. Mladá tanečnice a choreografka Vitaliia Vaskiv odhaluje v jemném a přesto dynamickém sólu divákovi svůj emocionální vnitřní svět plný konfliktů. Vaskiv má tvář zakrytou vlasy, ale v pohybech jejího těla může divák číst i ty nejdůvěrnější citové pochody.

A Minute of Silence
V krátkém sóle A Minute of Silence se ukrajinská tanečnice Diana Durnieva snaží umělecky uchopit poslední minuty lidského života. Skrze procítěnou a dramatickou choreografii za doprovodu tklivé ukrajinské lidové písně oslavuje lidskou odvahu a kuráž obětovat se pro národní identitu, kulturu a tradici.

Without Echo
Životy lidé prochází obklopeni neustálým hlukem. Často sní o tichu a klidu, ale absolutní absence zvuku je může přivádět k šílenství. Jak se nepřestávající šum civilizace vepsal do lidského vědomí? Tato témata zkoumá ve svém originálním krátkém sóle Without Echo ukrajinská tvůrkyně Yuliia Hryshyna.

Představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce.

Vhodné pro diváky starší 16 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články