Uptone: Psymon Spine + support: Ida the Young

30. 5. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.crossclub.cz/cs/
Místo
Cross Club
Plynární 23, Praha
zobrazit na mapě

Pražský koncert Psymon Spine proběhne v rámci série Uptone 30. května 2024 v klubu Cross. Vstup je zdarma, je ale potřeba si rezervovat místo skrze tlačítko „Vstupenky”.

Kouzlo nekonečné taneční spirály, Psymon Spine mají namířeno z Pohody do Prahy.

Psychedelický pop, stopy postpunku i taneční groovy téhle brooklynsko-berlínské kapely zaujmou na první poslech. Melodické spirály Psymon Spine své posluchače berou s každou slokou hlouběji a hlouběji, až všichni dosáhnou slastného transu. Magazín NME se je nebál přirovnat k MGMT, Consequence of Sound zase zmiňoval jejich dokonalou sehranost: „Tohle je kouzlo, jaké vznikne, jen když do sebe zapadnou ty správné součástky.“

„Chtěli jsme tvořit hudbu, která bude experimentální i přístupná,“ shodují se zakládající členové Noah Prebish a Peter Spears. Největší inspirací jim byli Talking Heads, ale taky newyorská taneční scéna. Svůj debut You Are Coming to My Birthday vydali už jako plnohodnotná kapela. Aktuální singl Boys z chystané třetí nahrávky značí, že jejich energie nikam nezmizela, a že si během pražské premiéry pořádně návštěvníci poctivě zatančí. Návštěvníci loňské Pohody si jistě pamatují na jejich vystoupení.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články