V proudu času na Malé Straně

7. 4. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Pětikostelní náměstí
Sněmovní 164/8, Praha
zobrazit na mapě

Návštěvníci se vydají zpět v proudu času za poznáním zaniklých domů, příběhů a legend zachycujících skutečné události na Malé Straně. Komentovaná procházka představí architektonický vývoj jedné z nejstarších částí Prahy, která se pyšní celou řadou kostelů, historických paláců, památek a zahrad. Průvodce také připomene ty nejvýznamnější momenty z její historie – od založení, přes husitské války, obnovu po velkém požáru v roce 1541, následky pobělohorského vývoje i monumenty pozdější rekatolizace nebo osvícenských změn. Účastníci se dozví například kde se narodil Jan Neruda, kde najdou kostel sv. Máří Magdaleny nebo proč se konec Sněmovní ulice nazývá Pětikostelním náměstím, když tu byly kostely jen čtyři.

Lektorem komentované vycházky / prohlídky je Michal Šedivý. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místem setkání je ostrůvek uprostřed Pětikostelního náměstí (v blízkosti hotelu Alchymist, adresa Sněmovní 164/8, 118 00 Malá Strana). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ “nouze” uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vycházku s anglickým výkladem je možné nalézt zde

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články