Velikonoční architektonická prohlídka Uhelného mlýna

22. 3. 2024 17:30, Libčice nad Vltavou

Typ akce
Ve měste
web
https://www.arto.to
Místo
Arto.to
Areál Šroubáren 860, Libčice nad Vltavou
zobrazit na mapě

Návštěvníci mají šanci zažít architektonický skvost Kotelny v Areálu Uhelného mlýna jinak, velikonočně. V pátek 22. března 2024 od 17 h nabízí organizátoři divákům prohlídku Kotelny se zážitkem autorského hudebně dramatického představení, které vzniklo ve spolupráci tří umělkyň: Áji Marečkové – divadlo a režie, Veroniky Kacianové – tanec a choreografie a Jany Vöröšové – hudba.

Diváci se mohou těšit na pašijovou hru, ušitou site specific na míru prostorám Uhelného mlýna. Na jevišti se potkávají děti, dospělí, amatéři i profesionálové a diváci. Vznikla nová hra, která přibližuje příběh Ježíše očím dneška, uprostřed cihelného industriálu s chrámovými i podzemními prvky si může každý zažít moment radosti, překvapení i vnitřní sprirituality. Hra stojící na pevném základě notoricky známého, hra plná symbolů, náznaků, přesahů, a s jasným poselstvím. Hra – silný emoční zážitek jak z příběhu, tak z místa.

  • Účinkují: Jana Vöröšová, kapela Holinky (klarinet, housle, akordeon, kytara, bicí), dětský sbor Rozrazil, smíšené sbory La Folia a Senza Nome
  • Scénář a režie: Ája Marečková
  • Kostýmy a rekvizity: Ája Marečková, Veronika Kacianová
  • Choreografie: Veronika Kacianová,
  • Tanec: pohybové studio Ta.Banda a Borci

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články