Vily slavných osobností v Bubenči I.

25. 2. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
U Vorlíků 82
U Vorlíků 82, Praha
zobrazit na mapě

První z procházek pražskou vilovou kolonií Bubeneč, s podtitulem sousedé manželů Benešových, vede po stopách jejích židovských obyvatel. Účastníci se budou moci seznámit se stavbami významných osobností období první republiky, ale i méně známých rodin, které spojily s touto čtvrtí šťastné roky svých životů před druhou světovou válkou. Podíváme se například k vile bývalého československého komunistického politika Rudolfa Slánského, Benešově vile, nebo slavné vile Bianca od Jana Kotěry. Procházka připomene nejen osudy vybraných domů v období druhé světové války a jejich poválečnou historii, ale i příběhy lidí, kteří zde pobývali. Dozvíte se například, komu vděčí Praha za existenci holešovického Výstaviště, Umělecko-průmyslového muzea či leteckých závodů AVIA.

Lektorem komentované vycházky / prohlídky je Michal Šedivý. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místem setkání je křižovatka ulic U Vorlíků a Pod Kaštany (na chodníku nedaleko přechodu pro chodce)
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 80 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátoři pořizují fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací je možné najít zde.

Jazykem této vycházky je čeština. Vycházku s anglickým výkladem je možné nalézt zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články