Vily slavných osobností v Bubenči II. (v anglickém jazyce)

10. 12. 2023 11:30, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Park Lázaro Cardénase
Maďarská, Praha
zobrazit na mapě

Procházka vilovou čtvrtí Bubeneč, s podtitulem kam jezdívali Masarykovi a kde žili Gottwaldovi, odkryje osudy deseti domů, na jejichž vzniku se podíleli židovští stavebníci. Účastníci se mohou těšit nejen na vynikající ukázku práce architekta Jana Kotěry, jeho žáka Jaromíra Krejcara, ale také na vily od architektů Ernsta Mühlsteina a Viktora Fürtha. Průvodce prozradí i řadu zajímavostí ze života osobností, které ovlivnily naši historii. Vypraví se po stopách Masarykových a projdou se i okolo domu, kde bydleli manželé Gottwaldovi a jejich dcera Marta. Kdo byl spoluodpovědný za největší finanční skandál v zemích bývalého Rakousko-Uherska v meziválečném období? Nejen to se, účastníci komentované procházky budou moci dozvědět.

Lektorem komentované vycházky / prohlídky je Michal Šedivý. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti. 

Praktické informace: 

  • Místem setkání je v parku Lázara Cardénase na rohu ulic Maďarské a Charlese de Gaulla.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Organizátor prosí všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.

Jazykem procházky je angličtina. Vycházku s českým výkladem je možné nalézt zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články