Vivat Messi – workshop ve freestyle fotbalu

18. 4. 2024 16:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Cirqueon Lab
Petrohradská 3, Praha
zobrazit na mapě

Odpoledne plné freestyle fotbalu po boku evropských hvězd proběhne ve čtvrtek 18. dubna.

Na akci přijedou „králové“ freestyle fotbalu Tommaso Daigoro De Bernardi z Itálie, Mathieu Pierron z Francie a Adrian Franc z Polska, kteří povedou workshop pro všechny zájemce od 10 let.

Workshop probíhá v rámci multižánrového projektu Vivat Messi, který bude mít premiéru 19. června 2024 v rámci festivalu Tanec Praha v Divadle Hybernia. Vivat Messi je příběh o odhodlání, vůli a touze jít za svým snem vyprávěný mistrem světa ve freestyle fotbalu Danielem Pražákem a hudebníkem badfocusem. Představení o „fotbale, o Messim, o freestylu a o tom, jak je důležité mít svého hrdinu a jít za svým snem.“ Více informací je k dispozici zde.

O lektorech:

  • Tommaso Daigoro De Bernardi působí na freestylové scéně od roku 2008 a má za sebou více než 3000 vystoupení v 15 zemích. V soutěžích, kterých se účastnil, vynikal jako jeden z nejsilnějších italských freestylistů. Na mistrovství Evropy se v letech 2020–2024 umístil každý rok v Top 4 a na mistrovství světa RedBull Peking 2016 skončil v Top 8. Třikrát se účastnil i jako rozhodčí na mistrovství světa ve fotbalovém freestylu Superball a svoji show předvedl i v několika televizních pořadech, kde svými triky fascinoval porotu i diváky.
  • Mathieu Pierron začínal v šesti letech jako fotbalista, ale v roce 2010 se zaměřil na freestyle fotbal, ve kterém se stal o čtyři roky později profesionálem. V roce 2016 se připojil k týmu Footstyle, jednomu z nejkreativnějších a nejuznávanějších týmů na světě. Dosáhl 3. místa ve světové soutěži Show Duo, je také dvojnásobným vicemistrem Francie (2016 a 2022), vyhrál mezinárodní soutěže v Japonsku, Francii a Nizozemsku. Mathieu, známý svou kreativitou, muzikálností a improvizačními schopnostmi neustále rozvíjí svůj styl, aby se posunul ve své disciplíně.
  • Adrian Franc je fotbalový freestylista z Polska a spoluzakladatel R-Style crew. Trénovat začal v roce 2005 poté, co ho inspirovaly sportovní reklamy s fotbalisty a videa prvních freestylistů v Polsku. Adrian je všestranný freestylista, který se inspiruje pouliční a hiphopovou kulturou a hledá nápady v breakdance a street dance. Má na svém kontě 3 medaile (jednu stříbrnou a dvě bronzové) z otevřeného mistrovství světa Super Ball v kategorii Routine a je mistrem Polska v kategorii Best Show. Kromě toho Adrian trénuje nejmladší nadšence ve své vlastní akademii freestylu a streetballu v Polsku.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články