Vivat Messi

19. 6. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.hybernia.eu
Místo
Divadlo Hybernia
Náměstí Republiky 3/4, Praha
zobrazit na mapě

Představení o fotbale, o Messim, o freestylu, který motivuje děti po celém světě, o tom, jak je důležité mít svého hrdinu a jít za svým snem.

Když jsem byl nervózní, vzal jsem si míč a šel jsem kopat. Věděl jsem, že nezměním věci kolem sebe, ale můžu změnit sebe. Když to dokázal Messi, dokážu to taky. Nesmíš to vzdát. Musíš mít sen. A vydržet. Každej kopnutej míč někam doletí. Penalta nejde chytnout, jde jen špatně kopnout. Každej může bejt v něčem nejlepší.

Mnoho malých kluků po celém světě touží být Lionel Messi. Je to jejich král, jejich nedostižný idol. Všichni kluci v Africe jsou Lionelem Messim, jestliže nejsou Ronaldem. Z čeho všeho se dá vyrobit míč? A co všechno se s míčem dá udělat? Kolik zeměkoulí jde zatočit na jedný noze?

Když se potká fotbal a umění, je z toho freestyle. Když se to naučíš s míčem, naučíš se to i s lidma. A když selžeš? Zkusíš to znovu a znovu a znovu až to nakonec vyjde.

Mistr světa ve freestyle fotbalu Daniel Pražák se na jevišti potkává s DJ a hudebníkem badfocusem, aby vyprávěli příběh o odhodlání, vůli a touze jít za svým snem. V režii Petra Boháče a Miřenky Čechové, kteří se vracejí k formě multižánrového představení, za něž v minulosti získali ocenění jako např. Best of ve Washington Post nebo Fringe First Award. Jejich představení mohli diváci zhlédnout od Stockholmu po Johannesburg, od New Yorku po Shanghai.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články