Voláme o pomoc

1. 11. 2023 - 30. 11. 2023, Praha

Typ akce
Výstava
Místo
Náměstí Václava Havla
Národní 4, Praha
zobrazit na mapě

Telefonní budka, která poví příběhy lidí v nelehké životní situaci.

Na náměstí Václava Havla stojí opuštěná telefonní budka. Budou mít příchozí odvahu do ní vkročit a zvednout sluchátko? Audio instalace umístěná právě do telefonní budky nabádá vydat se za hranice své sociální bubliny. Vedle toho také zjistit, jaké organizace pomáhají lidem v nouzi i jak se může veřejnost zapojit a organizace podpořit.

Z této telefonní budky se nedá nikomu dovolat, tato telefonní budka totiž návštěvníkům vypráví. Stačí si vybrat číslo ze seznamu, vzít do ruky sluchátko a poslechnout si příběh

Telefonní budka pod názvem Voláme o pomoc dává na výběr ze sedmi příběhů lidí, kteří se potýkají se závislostmi, dluhy, bezdomovectvím, řadí se mezi národnostní menšiny, samoživitelky, snaží se integrovat do společnosti po odchodu z dětského domova nebo si pro sebe přejí rovná práva stejně jako mají heterosexuální páry. Příchozí návštěvník si může sám zvolit, koho na druhé straně sluchátka uslyší „Důležité pro nás je, že mimo příběhů někoho v nesnázi dostanou lidé možnost seznámit se s neziskovými organizacemi, které napřímo pomáhají sociálně ohroženým skupinám,“ komentuje hlavní myšlenku instalace její autorka Ester Valtrová.

Instalace bude k vidění na náměstí Václava Havla během celého listopadu a otevírá se každý den mezi 8:00–20:00. Vnitřek budky odkazuje na spolupracující neziskové organizace pomocí QR kódu. Každá nezisková organizace – Děti v akci, Člověk v tísni, Jsme fér, Armáda spásy, Fandi mámám, Slovo 21, Sananim – díky němu ukazuje, co pro pomoc ohroženým sociálním skupinám podniká, a jak se mohou ostatní lidé do pomoci zapojit.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články