Výměnný festival věcí s příběhem alias swap

21. 4. 2024 11:00, Teplice

Typ akce
Ve měste
web
http://www.sokol-trnovany.cz/
Místo
Sokol Trnovany
Palackého 27, Teplice
zobrazit na mapě

Výměnný festival je výměna nevhodných dárků, dobrého oblečení, pokojovek, nářadí, skvělých knih, zachovalých potřeb do domácnosti a všeho, co už člověk nepoužívá, ale jiný by ještě využil.

Kromě výměny budou na jednom místě hand made výrobky, opraváři či švadlenky, kteří na místě zajistí drobné opravy, jídlo a pití. Zazní povídání na téma udržitelnost, zatímco děti se můžou vyřádit v hlídacím koutku.

Zodpovědnější návyky a znovu-užívání věcí, které už člověk nepotřebuje nebo se mu nelíbí, jsou jedním z nejcitlivějších principů, díky kterým se mohou zmírnit tendence nadměrného hromadění věcí. Pro každého, kdo to cítí stejně, je nyní možnost vytvořit princip cirkularity, udržitelného způsobu života, podpořit lokálnost, soběstačnost, respekt a úctu ke všem věcem, lidem i sobě samým.

Jak festival/swap funguje?

  • Každý může přinést oblečení, pokojovky, knihy, nářadí, doplňky, bižuterii, potřeby a předměty do domácnosti, nevyužité jídlo, cokoliv.
  • Zbylé věci po skončení akce budou darovány dál neziskovým organizacím v okolí, podle jejích aktuální poptávky.
  • Na akci je možné dorazit i bez věcí, nejsou podmínkou vstupu. Po zaplacení vstupného jsou věci zdarma, nic více se neplatí.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články