Výmyselníci

14. 7. 2024 17:00, Ostrava

Typ akce
Divadlo
web
https://www.cerna-louka.cz/
Místo
Výstaviště Černá Louka
Černá louka 3235, Ostrava
zobrazit na mapě

Výmyselníci vezmou diváky na dobrodružství plné nových objevů. I když občas musí trošku improvizovat, nic pro ně není nemožné. Překonají kdejakou překážku kromě jediné – snadno se unaví. A jak to tedy dopadne, když na takového Výmyselníka přijde spaní? To lze zjistit během této slovenské roztomilé pohybové inscenace.

Výmyselníky zajímá vše živé i neživé, jsou veselí a hraví, rádi skáčou a smějí se. Bohužel se při řešení problémů a fyzických aktivitách rychle unaví. Přijdou však na to, že vrátit se zpět do hry jim pomohou právě děti a jejich smích. Není totiž nic lepšího než mít na dobrodružné cestě za objevováním hravé přátele a pomocníky.

Příběhu vládne pět veselých postaviček – tři se vyjadřují primárně pohybem, velkými gesty a akrobatickými kousky, jedna je vypravěč, který dětského diváka provádí zobrazenými situacemi a pátá postavička je „hudebník–výmysleník“. Oblečky postaviček jsou navíc pokryté lepkavými skvrnami, na které se při jejich hrách kdeco nalepí. Třeba kolega výmyselník nebo dokonce zvědavý malý divák.

Výmyselníci během představení pracují s pohybem, zpěvem, živou hudbou a minimalistickými barevnými objekty, které zastupují předměty z každodenního života, rozvíjí dětskou fantazii, podporují u dětí vědomí kreativního řešení problémů, rozvoji jejich odvahu a schopnost spolupráce.

Vhodné pro všechny zvídavé diváky od 3 let.

Vstupenky je možné zakoupit formou „Pay What You Can“ = lze si vybrat z 5 nabízených cen tu, kterou vám vaše finanční situace a láska k tanci dovolí.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články