Výzkumný ústav veterinárního lékařství

18. 5. 2024 15:30, Brno

Typ akce
Ve měste
web
https://www.vri.cz/
Místo
Výzkumný ústav veterinárního lékařství
Hudcova 296/70, Brno
zobrazit na mapě

Výzkumný ústav veterinárního lékařství je veřejná výzkumná instituce (VÚVeL v.v.i.), která se zaměřuje na vývoj diagnostických, preventivních a terapeutických možností u nejrozšířenější nemocí hospodářských zvířat, s přesahem do medicíny lidí.

Areál byl postaven mezi lety 1958 a 1963, podle architekta Vladimíra Beneše. Zahradnická úprava areálu byla navržena Ivarem Otrubou. Hned za vrátnicí je dvoupodlažní administrativní budova, výše v areálu jsou situovány tři pětipodlažní laboratorní pavilony. Prolamované pultové zastřešení zmiňovaných budov evokuje ptačí křídla, zvýrazněná plastickou římsou. Obzvláště zajímavá je vstupní chodba, osvětlovaná kruhem drobných luxfer a navazující knihovna s patrovou galerií a točitým schodištěm z ohýbaného dřeva. V podzemí budovy je protiatomový kryt, odpovídajicí době vzniku, stejně jako základní tvarosloví objektu v duchu socialistického realismu.

Délka prohlídky je přibližně 60–70 minut. Prohlídky v sobotu odpoledne 18. 5. 2024 ve 12:30, 14:00 a 15:30 provede ředitel Martin Faldyna.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články