Walter Smith III & Bill Stewart + další

18. 7. 2024 21:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.jazzdock.cz/cz/
Místo
Jazz Dock
Janáčkovo nábřeží 2, Praha
zobrazit na mapě

V rámci festivalu Jazz čtyř kontinentů se poprvé představí v Jazz Docku významný americký saxofonista Walter Smith III.

Ačkoli se může zdát, že Smith je na světové scéně novým hlasem, je v jazzové komunitě v USA všeobecně uznáván jako zkušený interpret, skladatel a pedagog. V dubnu 2023 vydal Smith u Blue Note Records své debutové album Return to casual, které se setkalo s velkým ohlasem kritiky, a jeho nedávné CD In Common III bylo popsáno jako album, které posouvá hranice. Podíleli se na něm někteří z nejvýznamnějších a nejdiskutovanějších hudebníků na světě: Matt Stevens, Kris Davis, Dave Holland a Terri Lyne Carrington.

Walter Smith III se muzikantsky rozvíjel pod křídly mnoha hudebních velikánů. Byl členem několika legendárních koncertních skupin, například Roy Haynes Fountain of Youth Band, Terence Blanchard Quintet, Eric Harland's "Voyager", Bill Stewart Trio, Jason Moran's In My Mind, Ambrose Akinmusire Quintet, Christian McBride "Situation", Marquis Hill "New Gospel Revisited", Gerald Clayton Quintet, Christian Scott group a Sean Jones Quintet a mnoha dalších. Smith vystupoval po celém světě a v mnoha slavných koncertních síních (Carnegie Hall, Village Vanguard nebo Kennedy Center). Kromě toho sdílel pódium nebo nahrávací studio s mnoha významnými umělci, jako jsou Mulgrew Miller, Billy Childs, Joe Lovano, Herbie Hancock, Maria Schneider, Dee Dee Bridgewater, Ralph Peterson a řada dalších. K dnešnímu dni se Walter objevil na více než 100 nahrávkách, které vyšly po celém světě.

V současnosti žije v Bostonu a působí jako vedoucí katedry dechových nástrojů na slavné Berklee College of Music, kde pomáhá připravovat novou generaci mladých umělců. Jeho hudba je eklektická v tou nejlepším slova smyslu, vychází z moderního jazzu a přidává osobitý vklad tohoto výrazného umělce. Mistrovsky zvládnuté jazzové řemeslo je samozřejmostí a celý kvartet se vyznačuje neuvěřitelnou souhrou a improvizační zdatností. Však také přiváží do Jazz Docku špičkovou kapelu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články