Werich

16. 8. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.museumkampa.cz
Místo
Museum Kampa - nádvoří
U Sovových mlýnů 2, Praha
zobrazit na mapě

Herec, komik, klaun, spisovatel, glosátor, národní umělec, rybář, manžel, otec, dědeček a kamarád.

Po úspěchu představení Meda byl příběh Jana Wericha logickým krokem. Meda Mládková měla ve správě Werichovu vilu a toto představení má za cíl představit životní příběh Jana Wericha široké veřejnosti.

Jan Werich byl spolu s Jiřím Voskovcem zakladatel Osvobozeného divadla, které patřilo mezi špičku divadelní avantgardy mezi světovými válkami. Spolu s Jaroslavem Ježkem vytvořili mnoho slavným melodií, které si lidé zpívají dodnes. Jejich divadelní hry měly nejdříve význam satirického píchnutí do „špatné demokracie“. Později jejich hry získaly i protifašistický ráz. I když se cesty Jiřího Voskovce a Jana Wericha rozešly, jejich srdce zůstala spolu. Jiří žil v daleké Americe a Jan Werich zůstal na Kampě s manželkou Zdenkou, dcerou Janou a vnučkou Fančou až do své smrti v roce 1980. Jen pár měsíců po něm odešel i Jiří Voskovec.

Doplňující informace ke vstupenkám: Pro nejnáročnější diváky připravil pořadatel akce VIP posezení u stolečku se sklenkou sektu a občerstvením v ceně a nově také VIP panoramatic balkon.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články