When the Bleeding Stops

10. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

Autorka se otevřeně zabývá jedním z četných tabu dnešní společnosti: menopauza je téma, o němž se nemluví. Lovísa zve do světa plného zranitelnosti, studu, ale také velké empatie a humoru. Vychází z mnohovrstevnatých zkušeností žen, které zapojuje do představení. Především jde ale o taneční oslavu života a těla ve všech fázích.

Představení Lovísy Ósk Gunnarsdóttir, When the Bleeding Stops, se vypořádává s mlčením a tabu, které, jak se zdá, pohlcují v západní společnosti téma menopauzy, stejně jako s autorčinou osobní zkušeností se stárnutím (jako) tanečnice. When the Bleeding Stops zve diváky do světa zranitelnosti, studu, empatie a humoru. Dílo diváky přenese do soukromí domovů účastnic, noří se hluboko do vrstev ženských zkušeností s menopauzou a zve do oslavy života ve všech jeho fázích. Lovísa chce měnit smýšlení o menopauze v západní společnosti, a tak se ocitá s performerkami na mezinárodní cestovatelské misi, při které se napojuje na místní ženy, které mají zkušenost s menopauzou a zve je, aby se k ní připojily na pódiu.

Představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce.

Lovísa Ósk Gunnarsdóttir je mezinárodně oceňovanou tanečnicí a choreografkou z Islandu. Po 16ti letech úspěšné kariéry v Iceland Dance Company utrpěla zranění, které ji vedlo k přehodnocení vztahu k tělu, tanci a ke své vlastní umělecké praxi. Skrze uvědomění si limitů postupně stárnoucího těla se začala zajímat o stále ještě tabuizované téma ženské menopauzy. Začala se propojovat se ženami ve svém okolí a otevírat dialog týkající se stárnutí, poznávání vlastního těla a stigmat točících se kolem ženského přechodu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články