woodoo: Xces + xDzvønx + další

5. 4. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis - Velký sál
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

V rámci hudební série woodoo vystoupí 5. dubna Xces full band, Frau Zwei, xDzvønx a Body of Pain.

V kapelovém formátu (bicí, basa, kytara, vokály, elektronika, DIY nástroje) představí Xces jejich debut jako konceptuální celek, podpořený světelnou show, vizuály a vlastním špičkovým zvukovým inženýrstvím pod hlavičkou Beyond Music Studio.

xDzvønx je acid trap duo z polské Wroclawi. Hudba skupiny je na jedné straně ovlivněna temnou elektronikou, synthwave, noise nebo technem, ale také sakrální a tradiční hudbou ze slovanských zemí. Od začátku svého působení duo vystupuje v mnoha zemích na alternativních klubech a festivalech po celé Evropě. Zároveň je součástí uměleckého kolektivu Tropy, který se zabývá glitch artem a odhaluje inspiraci v brutalistní architektuře.

Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska společně představují nejen nejčerněji oděnou hudebnickou dvojici v Praze, ale i kapelu Body of Pain. Jejich temné elektronické tracky s apatickým vokálem nejlépe vynikají v zatemnělých klubech.

Frau Zwei jsou reinkarnací původně brněnských Frau Frankenstein und Spüllboy. Instrumentální složka Frau Frankenstein vycházela z rychlých tanečních stylů jako free tekno, DNB, breakcore nebo digital hardcore. Frau Zwei se nebrání i pomalejším tempům, nesnaží se být za každou cenu naboostrovaná a experimentuje s mnohem větší paletou stylů jako techno, punk, hardcore, screamo, lo-fi, chiptune atd. V červnu 2021 vydali debutové LP Za dveřma nikdo není pod hlavičkou Korobushka records. V březnu 2023 pak EP Dakota 38 pod hlavičkou Psychedelic Umami.

Nová hudební série s názvem woodoo představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální rap.

Afterparty na Malé scéně proběhne ve spolupráci s Akropolis Underground.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články