Xiu Xiu + Evicshen

28. 11. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Xiu Xiu a Evicshen vystoupí v pražské MeetFactory ve čtvrtek 28. listopadu od 20:00. Xiu Xiu tam představí svou novou nahrávku 13" Frank Beltrame Italian Stiletto with Bison Horn Grips.

„Být ztracený – doslova ztracený – emocionálně ztracený, ztracený v roztříštěné myšlenkové dimenzi, která je zcela mimo tvou vlastní kontrolu, být zdrcený tíhou své bezvýznamnosti tváří v tvář času, prostoru, životu i smrti a nesmyslně brojit proti tomu, co si tě nevšímá, natož aby se o tebe zajímalo.“

„Tak jako ‚13" Frank Beltrame Italian Stiletto with Bison Horn Grips‘?“

Xiu Xiu na podzim 2024 vydávají svou čtrnáctou studiovou desku s názvem 13" Frank Beltrame Italian Stiletto with Bison Horn Grips. Devět zbrusu nových písní jako zpečetění dohody s těmi, kdo si ještě poslechnou album od začátku do konce, protože album je poselstvím, které se nedá číst po částech či na přeskáčku. Kultovní kalifornské uskupení, které v roce 2002 založil Jamie Stewart a v němž aktuálně působí také multiinstrumentalistka Angela Seo, se ve své hudební tvorbě vypořádává s těmi nejniternějšími lidskými pocity a emocemi.

Pro Stewartovo syrové experimentální písničkářství se jen stěží hledají žánrové definice. Svými bezprostředními texty nastavuje zrcadlo často drásavé realitě lidské existence, samotě, strachu, násilí i bolesti, a to za doprovodu kytarového hluku, chromatických melodií, roztříštěné elektroniky i (avant-)popových syntezátorových linek a temně ambientních ploch. Přes to všechno hudba Xiu Xiu nevyznívá jednoznačně depresivně či beznadějně, možná právě naopak; nachází krásu v odevzdání se lidskému údělu.

Večer zahájí Evicshen, hudební projekt „zvukové alchymistky“ Victorie Shen, která pracuje s vlastnoručně vyrobenými nástroji, modulárními syntezátory i nalezenými objekty. Zatímco zkoumá prostorové hranice zvuku a jeho fyzikální rozměr, upozaďuje rytmické i harmonické konvence ve prospěch extrémního noisového chaosu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články