Yael Deckelbaum

29. 2. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
Místo
Praha – TBA
Praha, Praha
zobrazit na mapě

Yael Deckelbaum je izraelsko-kanadská zpěvačka, skladatelka a aktivistka oceněná platinovým oceněním. V kostele Sv. Šimona a Judy vystoupí 29. února 2024.

Známá jako zakládající člen Habanot Nechama, izraelské folkové kapely, jejíž stejnojmenné album se v Izraeli stalo platinovým s více než 40 000 prodanými deskami. Yael vystupovala na stejném pódiu se Sirem Georgem Martinem, Suzanne Vega, Chrisem Cornellem, Livingstonem Taylorem, Tomem Chaplinem, Bobbym McFerrinem, Matisyahu, Gregory Porterem.

V roce 2016 se její píseň Prayer Of The Mothers, původně napsaná na podporu Women Wage Peace Movement, stala virální na sociálních sítích. Ve videu se tisíce palestinských a izraelských žen spojují v klikatém pochodu naděje v pouštním písku na Blízkém východě. Tato vizionářská píseň se následně proměnila v mezinárodní mírovou hymnu. Sdílené miliony inspirovaly ženy na celém světě, aby se spojily a podnikly kroky.

Stejně jako Joan Baez a Pete Seeger je Yael uznávána mnoha lidmi jako průkopnická hudební aktivistka dnešní doby. S ulicemi jako jevištěm a pochodujícími ženami jako davem vedla Yael za poslední dva roky různé ženské pochody ve více než 10 různých zemích – od Evropy přes Asii a Ameriku až po Afriku. Yael vystupuje na mezinárodní úrovni po celém Izraeli, Evropě a USA, kde je stále aktivnější ve využívání své hudby k inspiraci k pozitivní změně a podpoře nenásilné komunikace mezi kulturami, které jsou v konfliktu, s důrazem na nezbytnost vedení žen.

Inspirována setkáním s ženským hnutím a nedávnými událostmi po celém světě, Yael pokračovala v psaní dalších písní pro ženskou revoluci a zkompilovala je do čerstvého nového alba Women of The World Unite. Společně s The Mothers se na albu objevují také zpěvačky jako Joss Stone, Zap Mama, Nikki Glaspie, Amyra León a další. Debutové album Yael & The Mothers by mělo vyjít koncem roku 2023.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články