Yoga

7. 6. 2024 16:30, Ostrava

Místo
Komunitní park tržnice
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava
zobrazit na mapě

Účastníci mohou vstoupit na podložku a najít čas jen pro sebe, svoje tělo a svou mysl. Lekce hatha yogy Jany Ryšlavé je zaměřená na dech a pomalé zahřátí a posílení. Ve střední části lekce se bude věnovat rotacím a pozicím podporující funkci žlučníku, jehož správná funkce pomáhá zbavit se nepříjemných pocitů. Lekce s přicházejícím jarem účastníkům pomůže probudit a vitalizovat tělo.

Praktické informace:

  • Sraz: U komunitní zahrady na Černé louce
  • Lekce je vhodná pro mírně pokročilé i začátečníky, kteří se již nějakému druhu pohybu věnovali. Pro každou asanu uvadí Jana variantu jednodušší a přidává možnosti obtížnějších variant.
  • S ​sebou je doporučena vlastní podložka, pohodlné oblečení neomezující pohyb, deku nebo mikinu pro závěrečnou relaxaci.

Jana Ryšlavá je taneční a pohybová pedagožka, performerka a kulturní manažerka v oblasti pohybových umění. ​Vystudovala Experimental Academy of dance Salzburku a Akademii múzických umění v Praze. Po stážích ve Finsku a Norsku se vrátila do Čech a začala rozvíjet současné pohybové přístupy během výuky na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Kurátorsky se od roku 2014 věnuje pohybové platformě Move Ostrava a festivalu Move Fest, který je k nalezení v Ostravě, Košicích a Valašském Meziříčí.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články