Zabiť Františka + Dominik Prok

25. 11. 2023 20:00, Ostrava

Typ akce
Koncert
web
http://www.provoz.net/
Místo
Kulturní centrum Provoz
Kostelní 24, Ostrava
zobrazit na mapě

Zabiť Františka a Dominik Prok vystoupí 25. listopadu v Kulturním centru Provoz.

Zabiť Františka je slovenský alt-folkový písničkář, který ve své tvorbě kloubí indie-pop a česko-slovenský folk. Výrazným prvkem je jeho clivý a podmanivý hlasový projev podtrhující intertextuálně bohatou lyrickou část hudby. V březnu 2021 vydal eponymní debutové album, v současnosti pracuje na jeho pokračování.

Dominik Prok (52 Hertz Whale) vydal nedávno sólovou desku, která je vyvrcholením jeho dlouhodobějšího snu o samostatné umělecké realizaci. Album There is no rescue mission, we are safe je českou odpovědí na tradici amerického či britského písničkářství, kterých je Proky velkým fanouškem a obdivovatelem. Nejedná se však o bezduchou kopii. Je upřímnou výpovědí jedné životní kapitoly, se kterou se vyrovnává po svém. Hudbou.

Název alba The is no rescue mission, we are safe je odkazem na báseň nebo sérii veršů, která zní v jeho oblíbeném mini-seriálu/příběhu, Station 11, který vznikl podle knižní předlohy Emily St. John Mandel.

„There's nothing you can't survive, because there's nothing that you will not do… What was lost in the collapse: almost everyone, but there is still such beauty.“ Je to kousek naděje v samovytvořené dystopii.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články