Zahájení Jeden svět Roztoky: Jiříkovo vidění + diskuse + Budoár staré dámy

11. 4. 2024 18:30, Roztoky

Typ akce
Ve měste
web
https://academic.cz/cs/
Místo
Academic Hotel
Tyršovo nám. 2222, Roztoky
zobrazit na mapě

Projekce filmu Jiříkovo vidění a následná diskuze s režisérkou Martou Kovářovou a Jiřím Svobodou. Po debatě zahraje kapela Budoár staré dámy režisérky Marty Kovářové (vstupné dobrovolné na místě).

Jiříkovo vidění / Marta Kovářová / Česko, Slovensko 2023 / 77 min – Umělkyně Marta se společně se svým otcem, vědcem Jiřím, vydá na cestu s cílem zachránit svět, ale i vzájemně si porozumět. Dokument je humornou observací rodinného snu, který se ale ne vždy setkává s pochopením veřejnosti.

Režisérka Marta Kovářová natočila globální home esej, která je portrétem jejího otce Jiřího Svobody, uznávaného fyzika, jenž přichází s „jednoduchým“ plánem na záchranu světa – sjednotit systém zpoplatnění těžby uhlíku. Ale protože je Jiří pouze podezřelým fyzikem, nikoliv klimatologem nebo politikem, není jeho hlas ve veřejném prostoru slyšet. Ačkoliv Marta a Jiří společně objíždějí mezinárodní summity, zdá se, že jejich úsilí nepřineslo po roce žádný pokrok a zůstává pořád jejich soukromou domácí revolucí. Zatímco tahle skutečnost Martu emočně vyčerpává a klade si ji za vinu, Jiří si zachovává flegmatický přístup nejen k otázkám vědy, ale i k životu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články