Zaniklé libeňské ghetto

19. 6. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://krajinouprilivu.cz/
Místo
Nová libeňská synagoga
Ludmilina 601/1, Praha
zobrazit na mapě

Procházka zaniklým libeňským ghettem s Prahou procházkovou.

Libeň je v myslích Pražanů neodmyslitelně spojená s pábitelem Bohumilem Hrabalem. Málokdo už dnes ale ví, že právě v této čtvrti kdysi tepal život druhého největšího židovského ghetta na území dnešní Prahy. Na této procházce se bude pátrat po stopách, které lze ještě dnes v ulicích a zákoutích nalézt po zmizelých sousedech. Účastníci se dozvědí o osudech některých méně známých, ale zajímavých osobností s Libní spojených.

Účastníci se dozvědí, proč se Židé usídlili právě v Libni, kde je dodnes ukryt barokní židovský hřbitov, jaký osud potkal libeňské synagogy a jejich věřící návštěvníky, kde stojí „dům ztracené ozvěny“ Arnošta Lustiga, kdo byl spisovatel Vojtěch Rakous a proč i dnes stojí za přečtení a odkud je na Libeň nejkrásnější výhled.

Praktické informace:

  • Sraz: před vchodem do Nové libeňské synagogy
  • Doba trvání: cca 2 hodiny
  • Průvodce: Dagmar Winklerová
  • Na místě lze zakoupit vstupenky pouze pokud nebyla naplněna kapacita vycházky – je nutné kontaktovat pořadatele ke zjištění aktuální situace.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vycházku v případě malého zájmu, o zrušení vycházky budou účastníci se vstupenkou informováni a peníze jim budou vráceny zpět na účet.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články