Zapomenutý Nový Svět

7. 1. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.strahovskyklaster.cz/
Místo
Strahovský klášter - před vchodem do kostela Nanebevzetí Panny Marie
Strahovské nádvoří 1, Praha
zobrazit na mapě

Na této procházce po areálu Strahovského kláštera a Nového Světa se její účastníci dozví o dvou sálech strahovské knihovny a také to, proč jeden z nich je jediným na světě, který se stavěl dle výšky knihovních polic, navštíví kostel Nanebevzetí Panny Marie a po krátkém obdivování Prahy z vyhlídky areálu vyrazí na Nový Svět, kde si nejen užijí atmosféru tohoto pohádkového místa, ale uslyší i historky o jednotlivých domech a jejich obyvatelích.

Co bude k vidění: Strahovský klášter, vyhlídka na Prahu, Loreta, Černínský palác, kostel Panny Marie Andělské a jednotlivé domky Nového Světa.

V rámci procházky je možné navštívit i interiér knihovny Strahovského kláštera. V případě zájmu je třeba být na místě o 30 minut dříve po předchozí domluvě s pořadatelem. (Cena vstupenky do knihovny není v ceně vycházky.)

Praktické informace:

  • Sraz: Před vchodem do kostela Nanebevzetí Panny Marie na Strahově
  • Délka: cca 2 hodiny
  • Průvodce: Kristian Mejstřík
  • Určeno pro menší skupinky o maximálně 20 zájemcích.
  • V případě malého počtu zájemců si vyhrazuje pořadatel právo vycházku zrušit.
  • Všichni, kdo si zakoupí vstupenku, budou předem kontaktování pořadatelem s dotazem, zda-li se chtějí zúčastnit i prohlídky knihovny. Prohlídka interiéru se bude konat v případě zájmu 5 a více účastníků. Vstupné je dle aktuálního ceníku strahovské knihovny.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články