Žárovky

29. 5. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://opero.cz/cs
Místo
Opero
Salvátorská 931/8, Praha
zobrazit na mapě

Třetí díl letošního cyklu popularizačních přednášek Žárovky, ve kterém studenti nebo absolventi prestižních univerzit, ale také podnikatelé či kreativci, zavedou účastníky do světa vědy a inovací. I tentokrát se mohou účastníci těšit na tři mladé talentované lidi z různých oborů, kteří jim představí, jaké možnosti a výzvy může budoucnost přinést.

Být mladý může být hendikep. Jsou ale i tací, kteří navzdory mladému věku dosáhli ohromných výsledků a pozic. Médii nedávno prolétla zpráva o mimořádném úspěchu teprve středoškolských studentů s jejich vesmírným projektem LASAR. Posbírali hned několik cen. Ale za co vlastně?

I přes svůj nízký věk se stal proděkanem pro vědu, výzkum a doktorský program na Fakultě tropického zemědělství. Jakým projektům se věnuje a jak se do takové pozice dostal?

Simon Klinga a Anička Krebsová za projekt Lasar – středoškoláci, kteří milují letectví a kosmonautiku. Jsou totiž členové týmu Lasar, který zvítězil v celosvětové soutěži Conrad Challenge ve dvou kategoriích ze tří. Před odborníky z NASA a v konkurenci více než dvou tisíc týmů představili řešení, jak restartovat nekomunikující družice na oběžné dráze Země. Jaká byla cesta k jejich úspěchu a jak vlastně řešení funguje nám představí na příštích Žárovkách.

Hynek Roubík je specialistou na zemědělství třetího světa. Výzkumné práci se věnuje na katedře udržitelných technologií Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze a jeho vědecký zájem se soustřeďuje na nakládání s organickým odpadem a udržitelné technologie. Na Fakultě tropické zemědělství také působí jako proděkan pro vědu, výzkum a doktorské studium. Od roku 2021 také jedním z nejmladších nositelů akademického titulu docent v ČR.

Akce, kterou moderuje Jan Lukačevič, kosmický inženýr, člen poradního sboru Generálního tajemníka NATO a popularizátor vědy, se odehrává před publikem tvořeným převážně úspěšnými jednotlivci středního věku, kteří touží poznat nové trendy, seznámit se s mladým úhlem pohledu na věc a obohatit své myšlení. Jedinečná talk show, kde se setkávají myšlenky, vášeň a snaha o lepší svět. Účastníci se seznámí s tvůrci zítřka a budou mít možnost se jich na cokoliv zeptat, a to i tváří v tvář při networkingu, který následuje po debatě.

Výtěžek ze vstupného poputuje na stipendium pro sociálně znevýhodněného studenta Letní akademie Discover.

Organizátorem Žárovek je byznys hub Opero. Projekt finančně podporuje Profimed. Dalšími partnery jsou Nadace Neuron a Letní akademie Discover.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články