Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická: Aneta Langerová & JFO

21. 10. 2024 18:00, Ostrava

Helena Kadlčíková
Typ akce
Koncert
web
http://www.dolnioblastvitkovice.cz/
Místo
Multifunkční aula Gong
Ruská 2993, Ostrava
zobrazit na mapě

Aneta Langerová vystoupí v multifunkční aule Gong v Ostravě-Vítkovicích 21. října od 19:00.

Jak krásné je být s vámi 20 let aneb Aneta Langerová slaví hudbou s Janáčkovou filharmonií Ostrava na třech výjimečných říjnových koncertech v Praze, Brně a v Ostravě.

V průběhu celého roku 2024 slaví Aneta dvacet let, které zasvětila cestě za svým hudebním snem. Mnozí z fanoušků u toho byli, fandili, zpívali, hráli, tančili – a za to jim patří velké díky. Těšit se mohou na vzácnou oslavu hudby a písní, které Aneta na své dvacetileté pouti po hudební krajině v sobě postupně nacházela od počátku až dodnes. Anetu na těchto slavnostních koncertech doprovodí nejenom její milovaná kapela a smyčcové trio, ale i filharmonický orchestr. Zazní i zcela nová skladba Zázračná písně krajina, která dala jméno celému letošnímu oslavnému roku.

„Když jsem vstoupila do světa písní, začala jsem tím vyprávět příběhy druhým a cítila chvění něčeho většího. Něčeho, co nás všechny přesahuje a zároveň drží pohromadě jako jednotlivce ve vztahu k sobě samému, k rodině, přátelům, ale nakonec i k celé společnosti. Tato zázračná písně krajina mě vtáhla do svých tajů a od té doby si připadám jako poutník, který objevuje stále nové a nové podoby života. A mám takové tušení, že tahle cesta nikdy neskončí,“ říká Aneta.

Všechny písně dostanou rozzářenou orchestrální energii v podobě aranží psaných rukou klavíristy a producenta Jakuba Zitka, které navíc díky JFO pod taktovkou dirigentky Aleny Hron získají další hudební rozměr. V doprovodných orchestrálních texturách se budou prolínat smyčcové nástroje s žesti a dřevy, tajuplným zvukem harfy nebo velkolepými tympány a všechny tyto barvy prozáří starší i novější písně krásným, pestrobarevným a autentickým světlem. A až se rozezní Anetin nezaměnitelný hlas, všichni se společně přenesou do nitra jednotlivých příběhů a vlastní fantazie.

„Je jedna zázračná krajina, kde každému zní jeho píseň jediná…“

Místa, kde se jednotlivé koncerty budou odehrávat, jsou rovněž zcela mimořádná. Pro tyto specifické lokace byla vytvořena i unikátní scéna, jejíž poetický přesah je věnován subjektivní představivosti každého přítomného posluchače.

První koncert Zázračné písně krajiny 20 LET Symfonická se koná ve čtvrtek 17. října ve vůbec prvním plně osvětleném divadla na evropském kontinentu a zároveň v kulturně chráněné památce České republiky – v Mahenově divadle v Brně. Na tuto scénu se Aneta spolu s kapelou a smyčcovým triem ráda opakovaně vrací.

Druhý slavnostní koncert se v pondělí 21. října ponese Multifunkční aulou Gong v Dolních Vítkovicích, tedy domácí půdou JFO. Tento bývalý plynojem má poutavou historii a mimo jiné byl zařazen mezi TOP 10 staveb světa. Oslavenkyně zde několikrát hrála s JFO i se svým smyčcovým triem v rámci festivalu Colours of Ostrava.

Symfonické koncerty vyvrcholí ve čtvrtek večer 24. října v legendárním Velkém sále pražského paláce Lucerna, kde Aneta před téměř dvaceti lety svou samostatnou hudební pouť zahajovala. Závěrečný koncert doprovodí i sbor Maranatha Gospel Choir.

Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická: Aneta Langerová & Janáčkova filharmonie Ostrava se bude konat:
17. října – Brno, Mahenovo divadlo
21. října – Ostrava, Gong
24. října – Praha, Velký sál Lucerna

Vystupující:

 • Aneta Langerová – zpěv, akustická a elektrická kytara, aranže
 • Jakub Zitko – klavír, zpěv, instrumentace a orchestrální aranžmá
 • Ludvík Kulich – akustická a elektrická kytara, zpěv
 • Miloš Klápště – baskytara, kontrabas, zpěv
 • Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse, zpěv
 • Adam Koller – bicí nástroje, perkuse
 • Dorota Barová – violoncello, zpěv
 • Veronika Vališová – housle, zpěv
 • Vladan Malinjak – viola, zpěv
 • Alena Hron – dirigentka
 • Janáčkova filharmonie Ostrava

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články