Zemězvrat: Laco Déczi & Celula New York

18. 5. 2024 16:00, Háj ve Slezsku

Laco Deczi & Celula New York
Typ akce
Festival
web
https://www.slezskygrunt.cz/
Místo
Hospoda Slezský Grunt
Poddubí 3, Háj ve Slezsku
zobrazit na mapě

Dne 18. května 2024 v sobotu od 16:00 hod. Proběhne na Slezském Gruntě 3. ročník open air koncertu Zemězvrat.

Hlavním vystupujícím bude Laco Deczi & Celula New York. Laco Deczi narozen v roce 1938 je bezesporu neslavnějším československým jazzmanem a trumpetistou, který celý rok objíždí nejrůznější kluby, kulturní domy a jiné akce a ve svých 85 letech neustále předává z pódia svou pozitivní energii. Laco je mimo jiné také malíř a zejména hudební skladatel.

Slezský grunt tedy bude opět hostit slavného umělce se svými nerozlučnými muzikanty, kteří hrají s Lacem již minimálně 10 let.

Zájemci se dále mohou těšit na další jazzové seskupení Lampa, které vede Jiří „Ryba“ Tibitancl, který je známý svým působením ve skupině Masomlejn, ale zejména je nepostradatelným saxofonistou skupiny Mňága & Žďorp.

Dále vystoupí dnes již legendární soubor Allskapones z Karviné, kteří produkují zemité ska, často ve slezském nářečí, nebo čerpají své texty z díla Františka Gellnera. Součástí festivalu budou opět básnická čtení a náhled do slam poetry, jako exhibice. Prozatím jsou přihlášení: Libor Zh, Milan Šťastný a Choose.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články