Co a kde vidět v týdnu od 25. do 31. května 2020?

Pustit si můžete třeba Koncert pro pět skupiny Zrní, foto: Zuzana Veselá

Hned na pondělí 25. května poskytujeme tip na dvě akce – na jednu v režimu online, na druhou fyzickou. Od 20:00 můžete sledovat zdarma a živě koncert Adama Plachetky v rámci hudebního festivalu Pražské jaro. Operní pěvec na festivalu vystoupí celkově už podesáté a tentokrát představí Zimní cestu Franze Schuberta; tento písňový cyklus Plachetka vloni na podzim publikoval na albu. Na festivalu pražského pětatřicetiletého pěvce na klavír doprovodí David Švec.

Ona fyzická událost začíná v 18:00 v Pragovka Gallery, kde proběhne vernisáž výstavy Last Aid. Představí tvorbu umělců sdružujících se ve skupinách Střešovická kramle (Praha) a Victory Nox Art Division Team (Hradec Králové). Kromě propojení hudby a výtvarného umění budou k vidění různá zpracování témat jako katastrofické vize budoucnosti, temné stránky lidského chování či strach z nejistoty. Pokud byste chtěli vernisáž vidět a slyšet, aniž byste ovšem museli opouštět byt, i tahle možnost existuje – organizátoři budou vernisáž streamovat na sociálních sítích.

V úterý 26. května odehraje skupina Zrní bytový koncert pro celých pět lidí. Už je samozřejmě beznadějně vyprodaný, nicméně pro ty, kteří nestihli místo ulovit, je připraven online stream; konkrétně od 19:30 a za dobrovolný příspěvek.

Následující den bude přenášen další koncert Pražského jara. Tentokrát od 20:00 vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou Roberta Kružíka. Zazní Haasova Studie pro smyčce, Pendereckiho Adagio, Dvořákovo Nocturno H dur a Janáčkova Suita pro smyčcový orchestr.

Ve čtvrtek 28. května se zase můžete zúčastnit online vernisáže, konkrétně od 16:00 v Muzeu umění Olomouc. Zahájí tam rovnou čtyři výstavy! V nadcházejících dnech pak již bude možné je navštívit fyzicky.

V týž den koncertuje v Klubovně v pražských Dejvicích trio Leto s Monikou slovenské hudebnice, filmařky a skladatelky Moniky Midriakové. Nebudou na to sami: jako druhý vystupující je ohlášena začínající pražská post-popová kapela Good Times Only. Z hygienických důvodů je koncert limitován na 50 návštěvníků. Začíná se v 19:30 a lístky na něj je (zatím) možné koupit přes GoOut.

Poslední dnešní tip zve rovněž na akci jak distribuovanou online, tak  dostupnou fyzicky. V sobotu 30. května v pražském Lucerna Music Baru bude od 20:00 koncertovat v české metropoli usazená slovenská písničkářka Katarzia. Opět se prodává omezený počet vstupenek (80). Z domova bude možné sledovat buď placený VIP live stream, anebo standardní stream.

Související