Poslechněte si kapelu .the mayrevolution v rámci série Wombat Sessions

.the mayrevolution
Mladí a neklidní, zdroj: YouTube

Máte rádi syrový kytarový zvuk, který se chvílemi blíží metalu, v kontrastu s melodickým dobře zvládnutým vokálem? Pak vás budou .the mayrevolution bavit. Inspirují se kapelami jako jsou kanadští hard rockoví cleopatrick nebo američtí Highly Suspect.

Dali se dohromady jako trojice kamarádů – Tomáš Kulhavý se ujal zpěvu a ze začátku i baskytary, Václav Vávra hraje na kytaru a Rostislav Suchochleb na bicí. Začali hudebně působit už v roce 2017, kdy ještě všichni studovali střední školu v Pardubicích. Před rokem k nim přibyl baskytarista Michal Drahný. Postupně si tu vydobyli renomé a začali koncertovat po celé republice. Podle vlastních slov je charakterizuje špinavý sound, energické koncerty a přímočaré hluboké texty. Na konci roku 2018 vydali EP Reborn, které je zatím jejich jedinou nahrávkou. Lze od nich ale ještě očekávat hodně.

Wombat Sessions
Pusťte si záznam koncertu kapely .the mayrevolution, zdroj: Mr. Wombat / YouTube

Za Wombat Sessions stojí zvukařská platforma Mr. Wombat. Jde o uskupení pěti kamarádů, kteří se vydali cestou DIY zvukové tvorby. Oslovit platformu Mr. Wombat může každý, kdo má chuť v jejím studiu nahrávat nebo vystoupit. Pochopitelně, že spolupráce má určitou dramaturgii, kterou Mr. Wombat uplatňuje. Všechna dosavadní vystoupení v rámci Wombat Sessions jsou k dispozici na YouTube kanálu této platformy.

Související