Poslechněte si Shizzle Orchestra v rámci série Wombat Sessions

Shizzle Orchestra
Shizzle Orchestra v plné parádě, foto: Archiv bandu

Dechový orchestr a rázný rap: tuhle poněkud netradiční kombinaci tvoří celkem jedenáct členů kapely – rappeři Shizzle a Hazard, tři trombonisté (Petr Schovánek, Mates Vošický, Jan Bělohradský), po jednom jsou zastoupeni hráči na tubu (Adam Křeček), trubku (Šimon „Krandalů“ Ženíšek), bicí (Jakub Eben), baskytaru (Filip Karlík), klávesy (Nikolay Tretyachenko) a jedinou ženskou členkou ansámblu je saxofonistka (Veronika Klinerová). „Původně to vlastně neměly být jen žestě, ale měl tam být zastoupen celý symfonický orchestr. Postupně nám došlo, že by to nefungovalo, protože by to muselo být třeba dvacet nebo třicet lidí, a to už je strašně moc. A taky bychom nemohli hrát na menších pódiích,“ osvětloval původní ambice kapely rapper Shizzle v předloňském rozhovoru pro deník Metro. Tamtéž se lze také dozvědět, že většina členů kapely studovala na hudebním gymnáziu a hře na nástroje se věnuje od dětství.

Shizzle Orchestra - Wombat sessions
Pusťte si Wombat Session se Shizzle Orchestra, zdroj: Youtube

Letos Shizzle Orchestra vydali debutové album Svět se zbláznil, na němž ve třinácti skladbách reflektují život na vesnici (Chlapci tuzemští), městskou policii (156) či vliv reklamy a médií (Podprahová). Pozoruhodné je, že album vydali také v instrumentální verzi: „Naše muzika je na instrumentálnu založená a chtěli jsme, aby posluchači měli možnost si ji občas poslechnout i bez toho, aby se museli soustředit na poslech textů,“ komentoval tento krok trombónista Petr Schovánek v závěrečném interview, který je součástí zde publikovaném záznamu.

Za Wombat Sessions stojí zvukařská platforma Mr. Wombat. Jde o uskupení pěti kamarádů, kteří se vydali cestou DIY zvukové tvorby. Oslovit platformu Mr. Wombat může každý, kdo má chuť v jejím studiu nahrávat nebo vystoupit. Pochopitelně, že spolupráce má určitou dramaturgii, kterou Mr. Wombat uplatňuje. Všechna dosavadní vystoupení v rámci Wombat Sessions jsou k dispozici na YouTube kanálu této platformy.

Shizzle Orchestra Energie na koncertu Shizzle Orchestra, foto: Archiv bandu

Související