RapStory: Annet X – dítě internetu

Annet X
Rozhovor s Annet X, který vznikl k seriálu RapStory, zdroj: iVysílání

Dvaadvacetiletá Annet X, Annet Charitonová, je ze všeho nejvíc dítětem internetu. Od velmi mladého věku se stala bloggerkou a pak youtuberkou, naučila se využívat přímý kontakt s fanoušky a také se musela vyrovnat s negativami virtuálního života. K hudbě pak už byl vlastně krůček. „Nejdřív mě to táhlo k angličtině, ale pak mi došlo, že v Česku chybí silný ženský hlas, a tak jsem to zkusila sama,“ říká. Vznikl tak zvláštní styl rytmického zpěvu, v němž Annet X míchá češtinu s anglickým frázováním – díky němu si ji s nikým nespletete.

První výraznější průlom pro Annet X přišel se singlem TAKTOMABYT v roce 2016, kde hostoval Ben Christovao. Ten ji také seznámil s producenty The Glowsticks, s nimiž Annet X potom nějaký čas spolupracovala. Zároveň ji to táhlo k méně syntetické hudbě. Setkání s bubeníkem a producentem, jenž si říká Radimo (Champion Sound, Prago Union) ji nasměrovalo k úplně novému zvuku – ten míchá údernost hip hopu se soulem a R&B a samozřejmě s funkem. Přesně tak zní album Až budu velká, chci být Aneta Charitonova z roku 2020, jehož název zpěvačka našla ve své staré dětské knížce, kam si zapisovala plány na budoucnost. Tam, kde ostatní děti psaly, že chtějí být herečkami nebo modelkami, napsala Annet X, že chce být především sama sebou.

Obálka alba Album Až budu velká, chci být Aneta Charitonova, repro: www.annetx.com

Podařilo se jí to. Deska Až budu velká, chci být Aneta Charitonova je výjimečný statement sebevědomé mladé ženy, která ví, co chce a jak toho dosáhnout. Deska po zásluze získala nominaci na cenu Apollo. „Rap nemusí být za každou cenu nahý holky, auta, peníze. Jestli je rap dobrej a má co říct, tak je úplně jedno, jaký životní styl je s ním spojený,“ říká Annet X, která dokázala, že ženy mají v českém rapu místo.

Související