RapStory: Calin a Stein27 – Rychlí kluci v akci

Calin a Stein
Rozhovor s rappery, který vznikl k seriálu RapStory, zdroj: iVysílání

„Byl jsem někde na baru a najednou se mnou někdo začal mlátit o zeď. V tu chvíli šel kolem Calin, kterého jsem už tehdy znal ze Soundcloudu, a já si říkám: Tak super, teď mě ještě zmlátí Calin. Ale on mi místo toho pomohl. Je takovej ochranář,“ vzpomíná Stein27 na první setkání s Calinem. Brněnský rodák (* 1997, celým jménem Calin Panfili) s rodinnými kořeny v Moldávii jako jeden z prvních u nás vytvořil životaschopnou českou variantu alternativního R&B spojeného s rapem. Na internetu koluje fotografie, na níž je Calin jako kluk s Benem Cristovaem, svým idolem, jemuž posílal první hudební pokusy. O sedm let později s ním natočil skladu Děvče v první řadě, která odstartovala Calinovu cestu do hitparád. Kromě rapu boxuje nebo zkouší MMA.

obal alba Vlevo cover Calinova alba Svědomí (2020), vpravo cover alba Steina27 Teorie pádu (rovněž 2020), repro: Facebook umělce & www.iheart.com

Stein27 (* 1999, vlastním jménem Petr Adámek) koketoval s rapem už když vyrůstal na jedné moravské vesnici. Těžko by tehdy někdo tušil, že o pár let později se stane historicky nejmladším interpretem české prodejní hitparády. Na vrcholu žebříčku vydržela deska Teorie pádu na podzim 2020 tři týdny a zarezonovala mezi generačně spřízněnými posluchači, kteří hledali rappera mluvícího otevřeně o pochybnostech nebo úzkostech. „Některý věci potřebuju dostat na papír. Někdo si to píše do deníčku, já to říkám do mikrofonu,“ přiznává Stein27, jenž posmutnělými písničkami vystihl pocity dnešní generace.

Související