RapStory: Vercetti CG – dvě cesty k rapu

Vercetti CG
Vercetti CG

Jestliže dříve hiphopové scéně naprosto dominovala Praha, poslední roky to nejzajímavější z mladého rapu přichází z měst na periferii. Rappeři mimo hlavní město mají autentické příběhy, energii i ambice. A hlavně: mají internet, který do značné míry smazal rozdíly mezi Prahou a zbytkem republiky. Jedním z měst, odkud v nové dekádě přichází nejzajímavější mladí rappeři, je Ústí nad Labem.
Právě v Ústí se zformovala crew jménem Central Gang, kam patří Vercetti, Forest Blunt nebo Shaka. K příslušnosti ke své partě se hlásí zkratkou CG za svými jmény. Studio mají v opuštěné zahradě u Labe s výhledem na město, které je zapsané hodně hluboko v jejich DNA. „V Ústí plánujeme vybudovat něco velkýho a nikdy to tady neopustíme,“ slibuje Vercetti, který je z Central Gangu zatím nejviditelnější. První své skladby zavěsil Vercetti CG na internet v roce 2019 a od té doby jeho kariéra míří vzhůru. Kromě vlastních hitů jako Sorry Babe nebo No Face hostoval na skladbách s některými hvězdnějšími kolegy (Robin Zoot, Hugo Toxxx nebo Nik Tendo).

Vercetti CG Obal alba Switchlades, které Vercetti CG publikoval vloni, repro: stokastore.cz

Počátkem roku 2022 se Vercetti CG proslavil v domácím mediálním prostoru rovněž jako zápasník MMA v souboji celebrit Clash of the Stars, v němž podlehl na body Datlovi, hvězdě reality show Like House. Teď by se měla ve Vercettiho životě hudba zase dostat na první místě…

Související